Jak czyścić i pielęgnować skórę naturalną?

Zdjęcie główne #12 - Jak czyścić i pielęgnować skórę naturalną?
0
28.07.2015

Bez wątpienia naturalna skóra jest najbardziej szlachetnym i pięknym materiałem wykończeniowym. Tapicerowane nią meble nie tylko zachwycają wyglądem, ale także zapewniają wysoki komfort użytkowania i ponadprzeciętną trwałość. Nic nie jest jednak wieczne, dlatego trzeba znać podstawowe zasady czyszczenia i pielęgnowania skóry naturalnej. Zapraszamy do naszego krótkiego poradnika.

Uważaj, gdzie stawiasz meble

Skóra naturalna ma w domowym otoczeniu kilku wielkich wrogów. Jednym z nich jest słońce, drugim wysoka temperatura. Dlatego przed zakupem mebli tapicerowanych skórą należy dobrze się zastanowić, gdzie je ustawimy.

Ważne jest, aby np. skórzana sofa nie stała w pobliżu grzejnika. Nie dość, że powietrze jest w tej strefie mocno przesuszone, to jeszcze emisja wysokiej temperatury bardzo destrukcyjnie wpływa na ten naturalny materiał obiciowy. Zwróćmy również uwagę, aby sofa czy fotel nie były narażone na stałe promieniowanie słoneczne.

Nawilżanie – podstawa pielęgnacji

Ponieważ w naszych domach i mieszkaniach, szczególnie zimą, panuje niska wilgotność, należy zadbać o regularne nawilżanie skóry naturalnej. Służą do tego specjalne preparaty pielęgnacyjne.

Mają one jeszcze jedną funkcję – dobrze zabezpieczają materiał obiciowy przed wilgocią i wnikaniem brudu w pory skóry.

Czym czyścić meble skórzane?

W codziennej pielęgnacji w zupełności wystarczy regularne odkurzanie i przetarcie powierzchni skóry bawełnianą ściereczką. Jeśli jednak chcemy poświęcić trochę czasu na gruntowne mycie powierzchni, wówczas najbezpieczniej jest sięgnąć po wodę z dodatkiem delikatnego mydła. Skórę należy myć ruchami okrężnymi i bez zbyt silnego nacisku.

Pamiętajcie, że skóry naturalnej nie wolno czyścić agresywnymi środkami chemicznymi, które nie tylko powodują przetarcia koloru, ale mogą wręcz doprowadzić do deformacji materiału i jego całkowitego zniszczenia. Z tego powodu z umiarem decydujcie się na używanie past do skórzanych mebli tapicerowanych.

Oferta promocyjna

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.