Jak dbać o meble obite tkaninami bawełnianymi?

Zdjęcie główne #10 - Jak dbać o meble obite tkaninami bawełnianymi?
0
28.07.2015

Bawełna jest bardzo praktycznym materiałem tapicerskim. Zapewnia nam przede wszystkim estetyczny wygląd, sporą trwałość, a także jest dość łatwa w czyszczeniu. Wiele osób twierdzi, że lepiej wybrać ją zamiast skóry ekologicznej, ponieważ jest to materiał w pełni naturalny i np. nie powoduje nadmiernego pocenia. Warto wiedzieć, że aby w pełni wykorzystać wszystkie plusy mebli obitych tkaninami bawełnianymi, trzeba o nie odpowiednio dbać. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Odkurzanie zamiast chemii

Oczywiście podstawową czynnością pielęgnacyjną jest regularne, najlepiej cotygodniowe, odkurzanie mebli obitych tkaninami bawełnianymi. Zbiera się na nich niewidoczny gołym okiem kurz, a także masa innych niezbyt przyjemnych elementów naszego otoczenia.

Pamiętajmy, aby odkurzać meble w sposób delikatny, na niskiej prędkości, zdecydowanie przy użyciu plastikowej końcówki. Metalowa rura może bowiem uszkodzić materiał lub mocno go przetrzeć.

Woda i mydło – najlepszy zestaw

Zdarza się, że meble tapicerowane tkaninami bawełnianymi ulegną mocniejszemu zabrudzeniu, co nie jest powodem do paniki. Zanim jednak pobiegniecie do sklepu w poszukiwaniu agresywnych środków chemicznych, spróbujcie zastosować znaną od lat metodę.

Większość plam można z powodzeniem usunąć przy użyciu zwykłej ściereczki i wody z dodatkiem mydła lub proszku do prania. Taki roztwór delikatnie wcieramy w materiał, a następnie usuwamy czystą wodą. Całość warto następnie osuszyć, najlepiej za pomocą ręczników papierowych. Ta metoda niesie ze sobą najmniejsze ryzyko uszkodzenia tapicerki.

Pamiętajcie jednak, że wszelkie plamy należy usuwać tuż po ich wystąpieniu. Jeśli pozwolimy im wyschnąć, wówczas konieczna może okazać się pomoc specjalistycznych firm czyszczących tapicerki.

Oferta promocyjna

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.