Jak dbać o meble tapicerowane? Pamiętaj o tych 6 zasadach!

Zdjęcie główne #13 - Jak dbać o meble tapicerowane? Pamiętaj o tych 6 zasadach!
0
28.07.2015

Meble tapicerowane są jednym z najważniejszych elementów wystroju domu czy mieszkania. Zapewniają nam komfort, dbają o estetykę, porządkują przestrzeń i wydzielają strefy. Jeśli wybierzemy produkty naprawdę dobrej jakości, możemy liczyć, że ich piękno nie przeminie nawet przez wiele lat. Warunek jest jeden. O meble tapicerowane trzeba odpowiednio dbać i regularnie je pielęgnować. W jaki sposób? Oto 6 naszych praktycznych i sprawdzonych rad.

  1. Czyszczenie – meble tapicerowane, szczególnie te wykonane z naturalnej skóry, należy okresowo czyścić. W przypadku standardowej pielęgnacji wystarczy wilgotna szmatka, jednak raz na jakiś czas warto też sięgnąć po specjalne środki dedykowane do konkretnego materiału. Świetnie sprawdzają się chociażby pasty do skóry z dużą zawartością składników konserwujących.
  2. Systematyczność – meble tapicerowane są zwykle intensywnie użytkowane i często zdarza się, że powstaje na nich plama. Należy ją jak najszybciej usunąć, aby nie dopuścić do zaschnięcia i spowodowania np. przebarwienia.
  3. Wybieraj odpowiednie środki – do pielęgnacji mebli tapicerowanych najlepiej nadają się środki zalecane przez producenta. Nie warto eksperymentować, bo może się to skończyć trwałym uszkodzeniem materiału obiciowego.
  4. Nie ryzykuj – zanim zastosujesz konkretny środek do czyszczenia, wypróbuj jego działanie w niewidocznym miejscu.
  5. Dobrze wybierz miejsce – meble tapicerowane, szczególnie obite skórą, bardzo źle znoszą ustawienie ich w miejscach mocno nasłonecznionych. Unikaj również ustawiania mebli tam, gdzie będzie na nie działać bezpośrednie źródło ciepła, np. grzejnik.
  6. Nie walcz z wiatrakami – jeśli nasze meble tapicerowane są już mocno zabrudzone i podniszczone, warto zlecić ich gruntowną konserwację wyspecjalizowanej firmie.

 

Pielęgnacja i konserwacja mebli tapicerowanych nie jest skomplikowana i czasochłonna, ale tylko pod warunkiem naszej systematyczności i zachowania podstawowych zasad dbałości o domowe wyposażenie.

Oferta promocyjna

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.