Jak dbać o skórę ekologiczną? Na czym polega jej pielęgnacja?

Zdjęcie główne #11 - Jak dbać o skórę ekologiczną? Na czym polega jej pielęgnacja?
0
28.07.2015

Skóra ekologiczna, która czasami świetnie imituje prawdziwą, jest bardzo popularnym materiałem obiciowym. Powód jest prozaiczny – wykończone nią meble są dużo tańsze od tych wykonanych ze skóry naturalnej. Syntetyczny materiał nie jest kłopotliwy w eksploatacji, ale nie można zapominać o podstawowych zasadach związanych z jego konserwacją. Przybliżymy Wam kilka z nich.

Czystość to podstawa

Skóra ekologiczna jest dużo bardziej odporna na działanie światła i wysokiej temperatury niż ta naturalna, co oczywiście nie oznacza, że nie trzeba jej poświęcić nieco uwagi. Podstawowym warunkiem jej efektownego wyglądu przez lata jest dbanie o czystość materiału.

Najbezpieczniej jest myć skórę ekologiczną przy użyciu miękkiej ściereczki i wody z dodatkiem naturalnego mydła. Unikajmy wszelkich detergentów, które mogą bardzo źle wpłynąć na wygląd materiału lub nawet go uszkodzić. Dopuszczalne jest używanie miękkiej szczotki, ale tylko w miejscach silnie zabrudzonych.

Po skończonym czyszczeniu warto raz jeszcze przemyć powierzchnię samą wodą i koniecznie wytrzeć do sucha, ale bez tarcia.

Skóra ekologiczna nie lubi chemii

Mamy oczywiście na myśli agresywne środki chemiczne. Absolutnie niedopuszczalne jest pielęgnowanie syntetycznego materiału przy użyciu środków na bazie nafty, alkoholu, rozpuszczalników i amoniaku. Jeśli zaryzykujemy, możemy być niemal pewni, że doprowadzimy do uszkodzenia powierzchni.

Agresywna chemia powoduje bowiem usztywnianie i w konsekwencji pękanie materiału. Normą jest także zmiana koloru i połysku skóry ekologicznej. Dużo lepiej jest zatem regularnie czyścić meble delikatnymi sposobami i nie dopuszczać do powstania silnych zabrudzeń. Wówczas meble obite skórą syntetyczną będą nam służyć przez lata.

Oferta promocyjna

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.